Tort czekoladowy z nutellą dla początkujących

Autor: (15192 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: sisters4cooking

Specjalistką od tortowych wypieków jest w naszej rodzinie Maddy, ale tak się ostatnio złożyło, że byłam zmuszona samodzielnie przygotować coś specjalnego na drugie urodziny mojej młodszej córeczki. Chciałam, żeby tort jej zasmakował i udało się w stu procentach! Smakował wszystkim. I małym i dużym. Jak to zwykle w mojej kuchni bywa, nie jest to nic pracochłonnego. Moja główna zasada, którą staram kierować się w kuchni, to smacznie i szybko ;)

60 min

30 min

Ocena:
Średnia 5/5 (1 głos)

Sposób przygotowania

  1. A więc najpierw ciasto. Nie piekłam biszkoptu, choć jeśli macie ochotę, proszę bardzo.

  2. Wybrałam ciasto na oleju, zobacz: http://www.przepisy.net/ciasto-na-oleju/ i upiekłam je wieczorem, dzień przed imprezą.

  3. Kolej na krem. Wymieszałam łyżką opakowanie mascarpone (250 g) ze 100 g nutellii.

  4. Potrzebujecie jeszcze trochę wody wymieszanej z sokiem z cytryny do zwilżenia ciasta i dżem. Ja użyłam jagodowego.

  5. Teraz podzielcie ciasto na trzy płaty. Ułóżcie jeden na talerzu, skropcie wodą z sokiem cytrynowym i posmarujcie dżemem. Nałóżcie na niego drugi płat, wysmarujcie go kremem i przykryjcie ostatnim płatem. Posmarujcie wierzch i boki ciasta resztą kremu, ewentualne zostawcie trochę na ozdobienie tortu. Boki możecie obsypać wiórkami czekoladowymi, płatkami migdałów lub kolorową, cukrową posypką. Przydadzą się też pisaki cukiernicze i drażetki czekoladowe.

  6. To już wszystko. Prawda, że proste?