Poleć znajomym

Lody kiwi na patyku

Jak zbierać punkty?

Autor: (15192 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: sisters4cooking

W zeszłym roku powstała wersja bananowa. I tamta bardzo mi smakowała. Tak więc, gdy w tym sezonie zobaczyłam na blogach wersję z kiwi, wiedziałam od początku, że spróbuję, ale podchodziłam do tego z pewną rezerwą. Byłam pewna, że bananów nic nie przebije. Myliłam się. Lody są pyszne i orzeźwiające. Dzieciaki zgodnym chórem krzyknęły, że chcą takie codziennie! Myślę, że taka rekomendacja wystarczy :) Spróbujcie!

Składniki

  • 15 patyczków do lodów
  • 5 owoców kiwi
  • 200g czekolady
  • 1,5 łyżki oleju
  • dla chętnych: dowolna posypka

Sposób przygotowania

  1. Każde kiwi pokrój na 3 części, każdą o grubość około 1 cm. Plasterki ponadziewaj na patyczki do lodów. Wstaw do zamrażalnika na przynajmniej 15 minut. W kąpieli wodnej rozpuść czekoladę. Dodaj olej, wymieszaj. Wyjmij kiwi z zamrażarki i zanurzaj w czekoladzie. Od razu obtaczaj w posypce, ponieważ czekolada szybko tężeje. Jeśli nie używasz posypki odczekaj chwilę, żeby czekolada mocniej stężała (inaczej się przyklei do papieru). Układaj lody na papierze do pieczenia. Schowaj lody do zamrażalnika na parę godzin.

  2. źródło: Blondies in the kitchen

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.