Poleć znajomym

Kwas buraczany do wigilijnego barszczu

Jak zbierać punkty?

Autor: (15192 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: sisters4cooking

Sposób przygotowania

  1. Do tej pory kupowałam gotowy. Receptura prosta, więc postanowiłam spróbować. Lubię wiedzieć co jem, a najprostszy sposób na to, to przygotowanie potrawy samemu od początku do końca.

  2. Na Naszym wigilijnym stole gości zawsze zupa rybna, ale w Pierwszy lub Drugi Dzień Świąt często podajemy do obiadu barszcz.

  3. Aby przygotować zakwas nalezy obrać buraki i pokroić w plastry. Następnie umieścić je w słoiku i zalać przegotowaną letnią wodą. Słoik umieścić w ciepłym miejscu na kilka dni, aby buraki się ukisiły. Zeby przyspieszyć ten proces, mozna umieścić na wierzchu kromkę zytniego chleba, najlepiej własnego wypieku.

  4. Gotowy kwas przelać do butelek. W lodówce mozna go przechowywać kilka miesięcy.

  5. Post scriptum:

  6. 16 grudnia 2010. Mój kwas ma dzisiaj 3 dni i jest właściwie gotowy do rozlania do butelek. Jest lekko gęstawy i pachnie bardzo intensywnie. Na noc stawiałam go przy ciepłym kominku, by szybciej zaczął "pracować". Myślę, ze kaloryfer tez by się sprawdził.

  7. Jeszcze kilka uwag praktycznych.

  8. Słoik najlepiej przykryć gazą, zeby kwas mógł "oddychać".

  9. Chleb usunęłam po dwóch dniach.

  10. Przeciętny czas tworzenia się kwasu to 3-5 dni, w zalezności od temperatury panującej w domu.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.