Poleć znajomym

Jagody w syropie

Jak zbierać punkty?

Autor: (15192 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: sisters4cooking

W naszych lasach dojrzały jagody. Nie miałam dotąd niestety czasu, by sama się na nie wybrać, ale zakupiłam przy drodze litrowy słój tych pysznych, leśnych owoców. Część zjadły dzieci z kaszką, ale z większości przygotowałam kilka słoiczków na zimę. Jagody przygotowane w ten sposób są doskonałym dodatkiem do herbaty i deserów. Świetnie sprawdzają się przy zimowych przeziębieniach.

Sposób przygotowania

  1. Ich przygotowanie jest niezwykle proste!

  2. Jagody po umyciu wkładamy do słoiczków, podsypując każdą warstwę cukrem ( jagody powinny być pooblepiane cukrem ). Po wypełnieniu słoiczka, zakręcamy go szczelnie i wkładamy do garnka wyłożonego bawełnianą ściereczką. Do garnka nalewamy wody poniżej poziomu zakrętek, doprowadzamy do wrzenia i gotujemy około pół godziny. Zostawiamy w ganku do przestygnięcia. Gotowe!

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.