Poleć znajomym

Domowe lody waniliowe

Jak zbierać punkty?

Autor: (15192 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: sisters4cooking

Lody! Komu lody? Lody waniliowe to podstawa. Stanowią pyszny samodzielny deser, ale też mogą być świetną bazą do wielu przysmaków. Kawa? Naleśniki? Szarlotka? Brownie? Do czego lubicie je dodawać? Warto więc mieć dobry przepis pod ręką i przygotować je samemu. A więc do dzieła!

Składniki

  • 500 ml śmietany 30 %
  • 4 łyżki cukru pudru
  • 2 żółtka (najlepiej z chowu wolnego)
  • laska wanilii
  • szklanka mleka

Sposób przygotowania

  1. Mleko zagotować w rondelku z przekrojoną wzdłuż laską wanilii. Pozostawić do ostygnięcia. Śmietanę ubić na sztywno. W drugiej misce ubić żółtka z cukrem pudrem. Z mleka wyjąć laskę wanilii. Małym nożykiem wyskrobać pozostałe ziarenka wanilii i dodać do mleka. Do śmietany dodać żółtka z cukrem i wystygnięte mleko. Wymieszać i przełożyć do pojemnika z zamknięciem. Cały proces mrożenia trwa około 5-6 godzin. Co godzinę trzeba masę wyjąć z zamrażalnika i przemieszać widelcem. Pycha!

  2. Przepis znaleziony w prasie, zapamiętany i odtworzony :) Nie pamiętam, cóż to była za gazeta :)

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.